Okna Drewniane > Sokółka > Style 68

Informacje podstawowe i wyposażenie

Okna drewniane STYLE 68 – to jedna z linii okien, w której naturalny surowiec jakim jest drewno połączono z nowoczesną technologią i designem. Są to okna jednoramowe produkowane z drewna klejonego na długość (mikrowczepy) oraz warstwowo na grubość lub z drewna klejonego warstwowo na grubość (bez mikrowczepów).

Standardowe wyposażenie okien obejmuje: klamki, mikrouchylanie, zaczep antywłamaniowy w skrzydłach uchylno-rozwiernych, termookapnik i okapnik osłaniający dolny ramiak skrzydła okiennego.

Najważniejszym z parametrów technicznych określających poziom energooszczędności jest współczynnik przenikania ciepła dla całego okna. Im wartość tego współczynnika jest niższa, tym mniej ciepła „ucieka” z naszego domu. W przypadku okien drewnianych sosnowych w linii STYLE 68 współczynnik ten wynosi Uw=1,31 W/m2K.

Okna Style 68 zapewniają również wysoki poziom izolacji akustycznej. W zależności od zastosowanego pakietu szybowego współczynnik izolacyjności akustycznej waha się od 32 do 40 dB. Wskaźnik ten oznacza, że w porównaniu z otoczeniem zewnętrznym o tyle dB mniej hałasu słyszymy wewnątrz pomieszczenia.

Najlepszy materiał i nowoczesna konstrukcja

Drewno, z którego produkowane są okna – poddawane jest bardzo dokładnej selekcji. Tarcica stosowana do produkcji okien jest starannie suszona. Usuwane są wszelkie wady anatomiczne drewna – takie jak sęki, zawoje czy skręt włókien.

W oknach STYLE 68 rama skrzydła i ościeżnicy ma grubość 68 mm i jest wykonana z trzech warstw drewna z odpowiednio dobranym, naprzemiennym układem słojów. Do produkcji okien używamy głównie drewna sosnowego, meranti lub dębu.

Wyjątkowość drewnianych okien STYLE 68 wynika także z innowacyjnej konstrukcji. W porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami stosowanymi na rynku posiadają one powiększoną do 16 mm powierzchnię styku uszczelki wrębowej (standard na rynku jest o połowę niższy - wynosi tylko 8mm), głębsze osadzenie pakietu szybowego (u nas 20mm, powszechne rozwiązanie to 18mm) oraz dodatkowo na całym obwodzie skrzydeł okiennych uszczelkę krawędziową.